Jonna Kallio seuran nappulavastaavaksi
9.11.2020 17:52 Uutiset / Pääsivusto

Jonna Kallio aloittaa nappulavastaavana 16.11.

Jonna Kallio on valittu seuran uudeksi nappulavastaavaksi. Jonna aloittaa tehtävässään 16.11.

Tehtävään saapui useita hyviä hakemuksia, joista loppusuoralla olleiden kandidaatien väliltä painotettiin valinnassa kolmea teemaa: sitoutumista tehtävään pitkäjänteisesti, osaamista ja koulutustaustaa, sekä persoonan sopivuutta työ- ja seurayhteisöömme.

"Jonna sopi mainiosti työyhteisöömme, ja paikkakuntalaisena työn ja arjen sopeuttaminen onnistuu parhaimmalla mahdollisella tavalla. Jonna on myös tuttu jo parin vuoden ajalta seurassa toimiessaan, joten niin sanotusti tiedämme, mitä saamme. On upea homma saada Jonna mukaan seuraan", iloitsee seuran toiminnanjohtaja Janne Bruun.

Jonnalla on työtaustansa puolesta vahva osaaminen lasten kanssa toimimisesta ja valmennustaustaa löytyy Lahden Kuusysistä juniorijoukkueista ja maalivahtien valmennuksesta, sekä Hyvinkään Palloseurasta eri ikäisten tyttöjen valmennuksesta. Jonnalla on myös pitkä peliura, minkä aikana hän pelasi aina naisten pääsarjassa ja tyttöjen maajoukkueissa saakka.

Jonnan toimenkuva sisältää:

 • Aloittavien ikäkausijoukkueiden toiminnan käynnistäminen ja vastuuvalmentaja (tytöt ja pojat)
 • U7- ja U8-poikajoukkueiden, sekä U7-U9-tyttöjoukkueen vastuuvalmentaja
 • U9-poikaikäluokan ikäluokkavastaava
 • Matalan kynnyksen harrastetoimintojen koordinointi
  • Euroliiga
  • Talven harrastetoiminnot
  • Leirit
 • Päiväkoti- ja kouluyhteistyö

Tehtävä on päätoiminen. Jonna aloittaa tehtävässä maanantaina 16.11., mistä lähtien Jonnan tavoittaa jonna.kallio@hyps.fi / 0400 413 332

Lisätietoja:

Janne Bruun
Toiminnanjohtaja
janne.bruun@hyps.fi
040 485 5622


   
Lisää uutisia
Hyvinkään Palloseura ry
«  Kesäkuu   »
Kategoriat