Syyskokous kokoontui - Johtokuntaan uutta näkemystä
22.10.2020 9:54 Uutiset / Pääsivusto

Syyskokous vahvisti ensi kauden toimintasuunnitelman ja valitsi kolme uutta jäsentä johtokuntaan

Hyvinkään Palloseura ry:n syyskokous kokoontui keskiviikkona 21.10. ravintola Minettessä. Ensi kertaa syyskokousta pääsi seuraamaan myös etäyhteyden välityksellä. Paikan päällä Minettessä oli 11 henkilöä ja etäyhteydellä seitsemän henkilöä. Syyskokouksen puheenjohtajaksi valittiin Timo Koskimäki ja sihteeriksi Hannu Salmi.

Syyskokous vahvisti ensi kauden (marraskuu 2020-lokakuu 2021) toimintasuunnitelman johtokunnan esityksen mukaisesti, minkä seuran toiminnanjohtaja esitteli kokousvieraille. Seura toimintasuunnitelman pääteemat ensi kaudella ovat:

- Euroliiga - Vahvistamme brändiä ja kasvatamme pelaajamäärää
- Turnaukset ja tapahtumat - Uusimme tarjonnan ja kehitämme myyntiä
- Tyttöjen harrastustoiminnan kehittäminen - Osallistamme yhteisöä kasvattaaksemme pelaajamäärää
- Ikäkausitoiminta - Kehitämme koulutusta ja lisäämme osaamista

Syyskokous myös hyväksyi johtokunnan esityksen mukaisesti talousarvion ja toiminta-, sekä jäsenmaksut tulevalle kaudelle.

Jäsenmaksut tullaan laskuttamaan joulukuussa, sekä kaikilta kesken kauden jäseneksi liittyviltä seuraavan toimintamaksuerän yhteydessä. Toimintamaksut laskutetaan kolmessa tasaerässä joulu-, maalis- ja heinäkuussa.

Eroamisvuorossa seuran johtokunnasta olivat Teemu Haikonen, Krista Rosendahl ja Heidi Paajanen (vpj.). Näistä Rosendahl ja Paajanen valittiin uudelleen, Haikosen jättäydyttyä omasta tahdostaan pois johtokunnasta. Uutena jäsenenä johtokuntaan valittiin Mari Kotonen.

Johtokunnassa jatkavat yllämainittujen lisäksi viime vuonna valitut Seppo Keisu (pj.), Pauliina Ilola, sekä Mika Pölönen-Elokorpi.

Tutustu syyskokouksen vahvistamiin asiakirjoihin:

Toimintasuunnitelma 2020-21: Toimintasuunnitelma 2020-21_HyPS_vahvistettu.pdf
Talousarvio 2020-21: Talousarvio 2020-21_vahvistettu.pdf
Jäsen- ja toimintamaksut 2020-21: Jäsen- ja toimintamaksut 2020-21_vahvistettu.pdf

Lisätietoja:

Seppo Keisu
Puheenjohtaja
Hyvinkään Palloseura ry.
0400 664 677

Janne Bruun
Toiminnanjohtaja
Hyvinkään Palloseura ry.
040 485 5655
janne.bruun@hyps.fi


   
Lisää uutisia
Hyvinkään Palloseura ry
«  Kesäkuu   »
Kategoriat