Huipputehtävä haussa Hyvinkään Palloseurassa!
23.8.2019 9:05 Uutiset / Pääsivusto

HyPS hakee toiminnanjohtajaa!

Perinteikäs vuonna 1947 perustettu Hyvinkään Palloseura ry hakee innostuneeseen joukkoonsa

TOIMINNANJOHTAJAA

operatiivisen toiminnan koordinoimiseen ja kehittämiseen.

Hyvinkään Palloseura on viimeisen kahden vuoden aikana ottanut isoja askeleita kohti parempaan seuratoimintaa. Seurassa on selkeä visio ja teemme määrätietoisesti työtä tämän saavuttamiseksi. Toiminnanjohtajan tehtävässä olet etuoikeutettu pääsemään johtamaan seuran valittua strategiaa. Seurassa on hyvin toimiva organisaatio ja toiminnanjohtajana pääsisit työskentelemään yhdessä innostuneiden ja intohimolla jalkapalloon suhtautuvien seuramme ammattilaisten kanssa.

Toiminnanjohtajan tehtävänkuva on laaja, monipuolinen ja haastava, mutta omatoimiselle ja organisointikykyiselle henkilölle joustava sekä vapauksia antava.

Keskeisiä tehtäviäsi ovat:

  • seurapalveluiden johtaminen ja kehittäminen,
  • henkilöstöjohtaminen ja työyhteisön kehittäminen,
  • vastuullinen talousjohtaminen, sekä
  • seuran viestinnän, varainhankinnan ja markkinoinnin johtaminen ja kehittäminen.

Arvostamme sinussa hyviä vuorovaikutustaitoja, yhteistyökykyä ja järjestelmällistä työotetta. Kokemus urheilutoiminnan johtamisesta on eduksi, mutta ei edellytys. Tehtävässä onnistuminen edellyttää sinulta:

  • laaja-alaista näkemystä toiminnan kehittämisestä ja muutoksien läpiviennistä,
  • kokemusta ja näyttöä aiemmasta innostavasta esimiestyöstä ja osaamisen kehittämisestä,
  • soveltuvaa koulutusta, sekä hyvää suomenkielen suullista ja kirjallista taitoa.

Vaikka koulutus ja kokemus ovat tärkeitä, lopullisen vaikutuksen meihin tulee tekemään persoonasi.

Kiinnostuitko?

Mikäli tunnet olevasi hakemamme haasteita pelkäämätön, innovatiivinen ja urheilullinen ihminen, niin lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi palkkatoiveineen 13.9 mennessä sähköpostitse nykyiselle toiminnanjohtajalle Petri Haraiselle. Viestin otsikkokenttään merkintä ”toiminnanjohtaja”.

Työ on vakituinen, toistaiseksi voimassa oleva, työsuhde. Työ alkaa sopimuksen mukaan.

Hyvinkään Palloseura ry on alueellaan tunnettu laadukkaasta nuorisotyöstään, kilpaurheilu- ja harrastetoiminnastaan sekä erilaisten turnauksien ja tapahtumien järjestäjänä. Seuran jäsenmäärä on yli 1000 jäsentä.

Lisätietoja tehtävästä antaa seuran nykyinen toiminnanjohtaja Petri Harainen, 040 4855622


   
Lisää uutisia
Hyvinkään Palloseura ry
«  Maaliskuu   »
Kategoriat