Seuran toimisto & henkilöstö


Käynti- ja postiosoite:

Torikatu 20
05800 Hyvinkää

Seuran toimisto sijaitsee Kankurin liikuntapuiston huoltorakennuksen katsomotasolla. Sisäänkäynti luonnonnurmikentän puolelta. Sovi vierailuajasta seuran henkilöstön kanssa.

Vapaaehtoistoimihenkilöt voivat käyttää seuran tiloja seura-asioidensa hoitamiseen. Sopikaa käytöstä seuran henkilöstön kanssa.

Y-tunnus:

1055587-8

Henkilöstö


Jukka Virtanen
Puheenjohtaja
040 485 56 22
jukka.virtanen@hyps.fi

  • Talous
  • Viestintä, markkinointi & myynti
  • Henkilöstöasiat

Timo Lehtihalmes
Valmennuspäällikkö
040 844 06 18
timo.lehtihalmes@hyps.fi

  • Valmennuslinja
  • Pelaajakehitys
  • TASO- ja Pelipaikka-yhteyshenkilö
  • Kenttävuorot

Krista Rosendahl
Seura-assistentti (oto)
040 183 0595
krista.rosendahl@hyps.fi

  • Osto- ja myyntilaskut
  • Maksujärjestelyt ja -valvonta
  • myClub-pääkäyttäjä ja tuki
  • Verkkokauppa ja fanituotteet

Tomppa Vainio 
Seuravalmentaja/
Tapahtumakoordinaattori
040 610 63 84
tomppa.vainio@hyps.fi

  • Ikäkausivastaava P11 & P12
  • Nuorten harrastefutis
  • Turnausten myynti & markkinointi
  • Tapahtumien kehittäminen

Jonna Kallio
Nappulavastaava
0400 413 332
jonna.kallio@hyps.fi

  • Ikäkausivastaava P9, P8, P7 & T7-9
  • Euroliiga & harrastetoiminnot
  • Koulu- ja päiväkotiyhteistyö
  • Harrastamisen aloittaminen

Mikko Heinonen
Fysiikkavalmentaja
0400 448 624
mikko.heinonen@hyps.fi

  • Ikäkausivastaava P14 & P15
  • Seuran fysiikkavalmennus

Seuravalmennus


Joni Oikarinen
Maalivahtivalmentaja
040 900 42 72

  • U10-U13

Markus Malk
Maalivahtivalmentaja
040 581 49 36

  • U14-Aikuiset

Johtokunta



Jukka Virtanen
Puheenjohtaja
040 728 3599
jukka.virtanen@hyps.fi 

Krista Rosendahl
Johtokunnan jäsen, vpj.

Janne Eskola
Johtokunnan jäsen


Mari Kotonen
Johtokunnan jäsen

Heidi Paajanen
Johtokunnan jäsen

Teppo Paajanen
Johtokunnan jäsen